Међуокружно такмичење 2014/2015.

1-12Међуокружно такмичење за ученике основних школа одржано је у Неготину 5. маја 2015. године. Пионирке (ученице ОШ „Радомир Лазић“) из Азање нису успеле трећу годину узастопно да се пласирају на Републичко такмичење. Оне су у финалу поражене од старих зналаца- вршњакиња из ОШ „Бата Булић“ из Петровца на Млави са 09-11 и тако заузеле друго место.

Пре тога, у полуфиналу, наша екипа је победила вршњакиње из ОШ „Јован Јовановић Змај“ из Свилајнца са 12:10. Притом би ваљало нагласити веома прљаву и на махове безобразну игру ривала из Свилајнца. У неким ситуацијама то је више личило на сумо рвање, а не на рукомет.
Обе утакмице су током целог тока биле изједначене. Наша екипа је успела, у полуфиналу, да се врати у последњих 8 минута утакмице направивши велики преокрет- постигавши 5 голова без примљеног гола.
У финалној утакмици младе Петровчанке су биле у сталном вођству, али смо били у егалу све до 5 минута пре краја.
Разлог пораза ваља тражити у „дужој“ клупи ривала будући да су наше девојчице, због различитих околности, у Неготин отпутовале са, буквално, једном поставом без адекватних замена па се слободно може рећи и да је умор био евидентан у последњој трећини финалне утакмице. Притом готово 2/3 финалне утакмице капитен Јована Радовановић је играла са евидентно повређеним раменом.
Стрелци на данашњим утакмицама биле су: Радовановић (7), Марковић (5), Вулићевић (5), Пантић (2), Витић (1) и Јелић (1). Притом је и голман Радисављевић имао значајну улогу у освајању ДРУГОГ МЕСТА.
У конкуренцији пионира победник такмичења је ОШ „Димитрије Давидовић“ из Смедерева.
Једина мрља на данашњем такмичењу јесте чињеница да домаћин у Неготину није обезбедио адекватан судијски пар, већ су судили, кажу, рукометаши- чланови тамошњег рукометног клуба.
Женска рукометна секција азањске школе захваљује се Центру за развој спорта и аматеризма у спорту општине Смед. Паланка на обезбеђеном превозу за Неготин.